Serpme Kahvaltı Dön...

esohbetim 12 Haziran 2023, Pazartesi 0 336

Mardin Artuklu Serpme Kahvaltı Salonu. Özellikle hafta sonları sabahları toplu şekilde keyifle yaptığımız ve çeşit çeşit yiyeceklerin olduğu ‘serpme kahvaltı’ kültürü tarihe karışıyor. Serpme kahvaltıdan dolayı yıllık 100 milyar liralık israf yaşandığını ve yaklaşık 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiğini vurgulayan Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl, yeni bir döneme geçeceklerini duyurdu.

”SERPME KAHVALTI YERİNE SEÇME KAHVALTI”

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği Genel Başkanı Bingöl, serpme kahvaltı nedeniyle ürünlerin yarısının çöpe gittiğini ve bu durumun önüne geçmek için ‘serpme’ kahvaltı yerine ‘seçmeli’ kahvaltı uygulamasına geçme kararı aldıklarını açıkladı.

Türkiye’de 300 bin restoran ve lokanta bulunduğunu kaydeden Bingöl, bunların 100 binin açık büfe kahvaltı verdiğini tahmin ettiklerini söyleyerek, “İsrafın 100 milyar liralık kısmının serpme kahvaltıdan kaynaklandığı biliniyor. Bu her açıdan çok sıkıntılı bir durum. Artık serpme kahvaltı yerine seçmeli kahvaltıya geçme kararı aldık” dedi.

”HEM MÜŞTERİ TASARRUF SAĞLAYACAK HEM ÇÖPE GİTMEYECEK”

Bingöl, seçme kahvaltı uygulamasında müşteriye sadece seçeceği ürünün getirileceği ve onun ücretinin ödeneceğini vurguladı. Bingöl, “Neyi yemek istiyorsanız onu istiyor, onu yiyorsunuz ve onun parasını ödüyorsunuz. Sofradaki hiçbir şey çöpe gitmiyor. Tüketiciye müthiş kazanç sağlıyor. Önceden çocuk için dahi kişi başı ücret alınırken, şimdi belki de sadece patates kızartması rakamı ödeniyor. Tüketiciye de yüzde 50 tasarruf sağlıyor” şeklinde konuştu. Tüm iller ve Mardin Bölgesi Kahvaltı Mekanları.

Mobil Chat

Mobil chat, Mobil sohbet sitesi farklı tasarımları ile Türkiye ve Avrupa'nın kaliteli sohbet ağı'dır telefon sohbeti ile bedava üyeliksiz bir şekilde elit seviyeli Chat

Görüntülü Mobil chat

Türkiye'nin En Kaliteli Mobil Sesli Sohbet , Kameralı ve Görüntülü Chat Sitesi Esohbetim.Net

Sesli Mobil Chat

Andorid Tüm Telefon Tablet Masa üstü biLgisayar ile Girilir Canli Sesli görüntülü Mobil Chat Yapmanızı sağLar.