Seks Yaparken Ön Se...

mobil chat sitesi 2 Mayıs 2022, Pazartesi 0 375

Seks Yaparken Ön Sevişme Önemi ve Önerileri. Seks Yaparken Ön Sevişmeyi Uzun Tutmanın Faydaları.

Ön sevişme, cinsel ilişki tarihi açısından oldukça eski zamanlara dayanan bir eylemdir. Cinsel yaşam üzerinde yapılan bir kısım araştırmalar da ön sevişmenin hem bireysel hem de partnerler arasındaki ilişkiye olumlu etkileri olduğunu gösteriyor. O zaman, varmış atalarımızın bir bildiği diyerek ön sevişme hakkındaki detayları incelemeye başlayalım.

Ön Sevişme Nedir?

Cinsel ilişki, partnerlere ait olan mahrem ve farklı uygulamalara açık olan geniş bir konudur. Bu sebeple, ön sevişme nedir sorusuna verilebilecek cevap her ilişkinin kendine özgüdür. Yine de bir genelleme yapmak gerekirse ön sevişme, penis ve vajina arasında tem bir etkileşim olmadan önce yaşanan eylemlerdir.

Sevişme, ilk etapta fiziksel bir aktivite olarak düşünülse de içerisinde hem fiziksel hem de psikolojik ögelere yer verir. Bu bağlamda; soyunmaya başlamak, öpüşmek, elleri vücutta gezdirmek, oral seks ve tahrik edici sözler ön sevişme aktiviteleridir. Bunların vermiş olduğu etki gerçek bir cinsel ilişki kadar tatmin edicidir. Özetle ön sevişme nedir sorusunun yanıtı, cinsel birliktelik öncesi karşılıklı uyarım şeklinde verilebilir.

Ön Sevişmenin Cinsel Sağlık Açısından Faydaları Nelerdir?

Vajinismus, cinsel ilişki sırasında ağrı ya da cinsel isteksizlik; kadınlarda sıkça rastlanan problemler arasındadır. Herhangi fizyolojik rahatsızlık saptanamaması durumunda ön sevişmeden yardım alarak bu sorunların hafifletilmesi mümkündür. Sevişerek geçen sürede kadının psikolojisi cinsel ilişkiye hazırlanır, burada alınan zevkle vajinal bölge daha rahat ıslanır. Dolayısıyla cinsel birliktelik daha konforlu ve acısız bir şekilde ilerler.

Ön sevişmenin sağlığa olan faydaları yalnızca kadınsal rahatsızlıkları hafifletmekle sınırlı değildir. Ön sevişmeyle; günlük stresi atlatma, pelvik kaslarını güçlendirme, bağışıklık sistemini destekleme ve ereksiyon sorunlarını önleme de mümkündür. Partnerler arasındaki bağı kuvvetlendirdiğini de göz önüne alırsanız, ön sevişme nasıl olmalı (nasıl yapılır) sorusunun cevabını hiç beklemeden öğrenmeniz gerekir.

Doğru Bir Ön Sevişme Nasıl Olur?

Ön sevişme teknikleri

Ön sevişme, cinsel birliktelik yaşamadan önce fiziksel ve psikolojik bakımdan bu olaya hazırlanma ve partnerini hazırlama sürecidir. Partnerlerin ufak dokunuşlarıyla başlayan sevişme öpüşme ve kıyafetlerin çıkarılmasıyla devam eder. Doğru ön sevişmede işlerin hangi sırada geliştiğinin değil, neler hissettirdiğinin önemi vardır.

Sevişme sırasında aceleci davranmamak ve anın tadını çıkarmak en sık verilen ön sevişme önerileri arasındadır. Ağır ve sakin seyreden bir ön sevişme sırasında partnerlerin arasındaki duygusal bağın gelişmesine imkan tanınır. Bu sırada romantik dokunuş ve öpüşmelere yer verilebileceği gibi daha ateşli bir etkileşim de sergilenebilir.

Ön sevişme sırasında tamamen çıplak olmamak da ön sevişme önerileri arasında yer alan bir husustur. Yarı çıplak halde durmak partnerin daha fazla ilgisini çeker. Bu sırada ateşli ve seksi iç çamaşırlardan yardım alarak daha büyük bir tahrik unsuruna dönüşebilirsiniz. Doğru ön sevişme nasıl olmalı (nasıl yapılır) sorusunun cevabı tüm bunlardan anlaşılacağı üzere kişisel anlamda istenildiği kadar genişletilebilir.

Ön Sevişme Ne Kadar Sürmeli?

Cinsel ilişki hakkında sıkça sorulan sorulardan biri de ön sevişme kaç dakika olmalı şeklinde karşımıza çıkar. Bu sorunun en net cevabı cinsel doyum yaşamaya yetecek süre kadardır. Ancak bazı kaynaklarda konuyla ilgili, ön sevişme süresi ve Penetrasyon süresinin eşit olması gerektiği gibi yorumlarla karşılaşmak mümkündür.

Ön sevişme süresi, ön sevişme ne kadar sürmeli

Ön sevişmede kadın ve erkeğin erojen bölgeleri yeteri kadar uyarılmalıdır. Etkili bir ön sevişme kadın boşalmaya yaklaştığında bitirilmeli ve penis vajinaya girmelidir. Bu yaklaşım göz önüne alındığında ön sevişme süresi 10 dakika gibi bir zaman yeterli olmaktadır. Ancak bu süre çiftlerin isteği doğrultusunda azaltıp artırılabilir.

Ön Sevişme Teknikleri Nelerdir?

Seksten daha fazla zevk almak için ön sevişme süresi farklı yöntemler kullanılarak daha etkili bir hale dönüştürülebilir. Masaj yapmak, erotik filmler izlemek, dans etmek ve seks oyunları oynamak en etkili ön sevişme teknikleri arasındadır. Partnere masaj yapmak, romantik bir ön sevişme süresi anlamına gelir. Doğru dokunuşlar yapmak, kişiyi sekse hazırlamanın yanınsa fiziksel ve psikolojik olarak da rahatlatır.

Erotik film ve kitaplar hem kadın hem de erkeğin libodusunu artırmaya yardımcı olur. Cinsellikten yana pek isteğim yok diyenlerdenseniz kendinizi erotik filmlerin akışına bırakmanız yeterli olur. Seks öncesi dans etmek ya da türlü oyunlar oynamaksa yalnızca erotik filmlerde olmaz. Bunun için beklenmedik bir anda soyunmaya başlayarak striptiz yapabilir ve partnerinizi seks oyunlarına davet edebilirsiniz. Erotik oyun ve ön sevişmeden kullanabileceğiniz seks oyuncaklarınız sex shop izmir mağazalarında bulabilirsiniz.

Seks Oyunlarının Ön Sevişmedeki Yeri

Beklenmedik anda ortaya çıkan bir dokunuş ya da öpücük ön sevişmeyi başlatmak için yeterli bir eylemdir. Ancak bu öpücükleri bir anda bitirip geri çekilerek ön sevişmenin seks oyununa dönüştürülmesi de mümkündür. Vur ve kaç tekniği olarak bilinen bu yöntem özellikleri erkeklerin daha fazla tahrik olmasını sağlar.

Kulağa biraz çirkin gibi gelse de ön sevişme içerisinde kirli ve kötü konuşmalara yer vardır. Bu sırada günlük stilinizden uzaklaşabilir ve içinizdeki vahşi benliği çıkarabilirsiniz. Normalde olmadığınız şekillerde ve açıkça konuşmanız partnerinizin hiç olmadığı kadar tahrik olmasına yardımcı olur.

Ön Sevişme Sırasında Uygulanabilecek Pozisyonlar

Ön sevişme sırasında çiftlerin zevkleri doğrultusunda türlü ön sevişme pozisyonları denenebilir. Ancak bu noktada partnerinizi çıldırtmak isterseniz mutlaka oral seksten yararlanmalısınız. Partnerlerin tüm çıplaklığıyla birbirine açıldığı bir anda utangaçlık yapmaya ve partnerinizi oral seks deneyiminden mahrum bırakmanızaysa hiç gerek yok!

Ön sevişme duygusal paylaşımın yaşandığı bir süreci içerir. Bu sebeple partnerlerin birbirini görebileceği pozisyonları tercih etmesinde fayda vardır. Yüz yüzeyken öpüşmek ve konuşmak ön sevişme ile hedeflenen sonuca daha kolay ulaşılmasını sağlar. İyi bir ön sevişme, aynı zamanda iyi öpüşme teknikleri demektir. Bu konuda yetersiz olduğunu düşünenler mutlaka öpüşme teknikleri hakkında bilgi edinmelidir.

Ön Sevişmeyi Hareketlendirmeye Yarayan Tüyolar

Ön sevişmenin yalnızca kadınlar tarafından ihtiyaç duyulan bir eylem olduğuna dair yaygın bir yanılgı vardır. Bu bağlamda, etkili ön sevişme tüyoları sayesinde erkekler de en az kadınlar kadar bu olaydan zevk almaktadır. Erkekleri etkilemek amacıyla verilen ön sevişme tüyoları başında soymak ve soyunmak yer alır. Genellikle hakim tarafta olmayı seven erkeklerin bir kısmı partnerinin kendisini soymasından büyük zevk alır. Bu yöntemi sevmeyen partneri olanlarsa onları soymak yerine kendilerini soymaya başlayabilirler.

Regl dönemi öncesindeki bir hafta ve yumurtlama dönemi, kadınların cinsel arzusunun en yoğun olduğu iki dönemdir. Bu dönemleri takip ettiğiniz takdirde başarılı ön sevişme örnekleri deneyimlemeniz mümkün olur.

Ön Sevişmeyi Uzun Tutmanın Orgazm Üzerindeki Etkileri

Cinsel ilişkinin doruk noktasında bir orgazm ile noktalanması hem kadın hem de erkekler açısından önemli bir detaydır. Bu bağlamda yapılan araştırmalar, ön sevişme teknikleri ve orgazm arasında bir bağlantı olduğunu söylemektedir. Hatta bazı kadınların ön sevişme pozisyonları sırasında aldığı zevkin gerçek ilişkiden daha fazla olduğu detayı da verilmektedir. Tüm bu nedenlerden ötürü ön sevişmenin uzun tutulması orgazm olmak isteyen kişiler açısından olmazsa olmaz bir detaydır. Bu süreci daha etkili hale getirmek içinse ön sevişme örnekleri incelenmeli ve nelerden zevk alındığı fark edilmelidir.

Sesli Mobil Kameralı Sohbet

Mobil Chat

Mobil chat, Mobil sohbet sitesi farklı tasarımları ile Türkiye ve Avrupa'nın kaliteli sohbet ağı'dır telefon sohbeti ile bedava üyeliksiz bir şekilde elit seviyeli Chat

Görüntülü Mobil chat

Türkiye'nin En Kaliteli Mobil Sesli Sohbet , Kameralı ve Görüntülü Chat Sitesi Esohbetim.Net

Sesli Mobil Chat

Andorid Tüm Telefon Tablet Masa üstü biLgisayar ile Girilir Canli Sesli görüntülü Mobil Chat Yapmanızı sağLar.